Мовне питання. Гаврилюк Оксана
Мова - запорука існування народу. Нам потрібно захищати рідну мову, так ми захищаємо свій народ, його право на існування. Володіння рідною мовою - це є обов'язок патріотів. Розмовляйрідною мовою скрізь де її розуміють, з усіма хто її розуміє. Не поступай своїми мовними правилами заради вигоди - це зрада свого народу. Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері. Сім'я - первинна клітина нації. Щоб вона не омертвіла, тоді розмовляй у сім'ї мовою своєї нації. Не вмієш - учись. Прищеплюй дітям ставлення до мови як до святині, найдорожчого скарбу. Допомагай кожному, хто хоче вивчати українську мову. Ніколи не зупиняйся у вивченні рідної мови. Свою мову треба вчити ціле життя.
У твоїй хаті завжди мають бути українські газети, журнали, книжки. Не забуваєйте і про дитячі видання.
Хай лунає у твоїй хаті українські пісні, українське слово з теле- і радіо-приймачів. Підтримуй усі починання окремих осіб і громадськості, спрямовані на утвердження української мови. Не будь байдужим до найменших виявів обмежень чи зневаги української мови. Подбай, що у місці твого навчання обов'язково був створений осередок Товариства "Проствіта".
Бережи своє ім'я та імена своїх близьких від лакейських деформацій. Пестлива форма власних імен, особливо, дитячих. не повинна виходити за межі української мови, національної традиції. Пам'ятай: найкращі вчителі мови для дітей - це мати і батько. У наш час доволі поширені змішані шлюби. І в таких сім'ях виникає проблема вибору мови. В ідеалі тут повинні звучати обидві мови, однак не в якомусь змішаному вигляді, а кожна - у своєму літературному варіанті. Батьки в таких сім'ях повинні використовувати обидві мови не просто для спілкування. а як засіб залучення своїх дітей до багатств духовної культури обох народів.
Вивчай інші мови. Це дасть можливість не тільки оволодіти ключами до скарбниць духовності інших народів, але й оцінити свою мову.